Latviski По русский In English


Biohumusa lietošana.


       Biohumuss stādu audzēšanai - vienu daļu sajauc ar 3 - 5  daļām sijātas zemes vai neitralizētas kūdras. Audzējamo trauku piepilda ar barojošo maisījumu, pēc tam veic stādu piķēšanu vai izstāda diedzētas sēklas, tad aplaista. 
      
       Augsnes sagatavošana puķēm un dekoratīvajiem augiem - vienu daļu biohumusa sajauc ar 3 daļām melnzemes vai kūdras. Puķēm podiņos 1 daļu biohumusa sajauc ar 4 - 5 daļām melnzemes vai kūdras.

       Augu piebarošana  - Reizi mēnesī ap katru augu uzber 300ml biohumusa vai litru biohumusa uz 1mun aplaista. Istabas puķēm 1 reizi divos mēnešos ap augu uzber 2 - 3 ēdamkarotes un aplaista.

       Šķidrā piebarošana (biohumusa tēja)  -
vienu glāzi  ap 250ml biohumusa ieber 10L  tarā ar ūdeni istabas temperatūrā. Diezgan labi samaisa, lai ūdenim piekļūtu gaiss. Sajaukums jānotur vienu diennakti ne zemāk kā 20 o C temperatūrā. Reizi stundā apmaisīt, ja ir iespējams, bet ne mazāk kā   4 reizes diennaktī. Kad biohumusa tēja ir gatava, ar to apsmidzina puķes. Vēlama trīsreizēja puķu un augu apsmidzināšana ar biohumusa tēju ar 7 - 8 dienu intervālu.

      
       Augsnes sagatavošana dārzeņiem, augļu kokiem, ogulājiem
      
         1 daļu biohumusa sajauc ar 3 – 5 daļām melnzemes vai neitralizētas kūdras.
  • Zaļumiem (salātiem, spinātiem, dillēm utt.) – biohumusu vienmērīgi ieber vadziņā, sajauc ar augsni, aplej, pēc tam iesēj sēklas. Uz 1 m vagas 1L biohumusa.
  • Gurķiem, tomātiem, pipariem uz lauka – katrā bedrītē ieber 150ml – 300ml biohumusa, sajauc ar zemi, aplaista, iestāda stādu. Pēc stādīšanas zemi ap stādu ieteicams nomulčēt 1 – 2 cm dziļumā, piejaucot 100ml – 150ml biohumusa.
  • Kartupeļiem – katrā bedrītē ieber 0.5L – 1.5L biohumusa, sajauc ar zemi, iestāda un aplaista.
  • Zemenēm – 100ml – 200ml biohumusa sajauc ar zemi, aplaista, iestāda.
  • Ziemas ķiplokiem – 1 m2  stādāmā vietā 1L biohumusa sajauc ar augsni 10cm dziļumā.
  • Ogulājiem – bedrē 3L biohumusa sajauc ar zemi, aplej, iestāda.
  • Augļu kokiem (ābelēm, plūmēm, ķiršiem u.c.) – bedrē ieber 4L biohumusa, sajauc ar augsni, aplej un iestāda.

       Piebarošana veģetācijas periodā - Reizi mēnesī apber biohumusu apkārt augam (1L biohumusa uz 1 m2 vai 100ml – 150ml ap katru sakni), samaisa ar augsni un aplej. Ogulājiem un augļu kokiem reizi mēnesī apber 1L uz      1 m2.

       Graudu sēšanai - 3 tonnas biohumusa iemulčē augsnē uz 1ha.

       Zālājiem un daudzgadīgām puķēm, kur zemi nedrīkst uzirdināt - Biohumusu samaisa ar sijātu melnzemi 1:1, uzkaisa uz zālāja un intensīvi aplaista.

       Pielietojums siltumnīcās un plēvju mājās - Augsnes sagatavošana: 1 daļu biohumusa sajauc ar 1 daļu izsijātas melnzemes vai 3 daļām neitralizētas kūdras. Piebarošanai liek 100 ml ap katru sakni. Pirms ražas novākšanas piebarošanu ieteicams veikt pēc katrām 10 dienām.

       Gaismas nepietiekamības problēma - Ar biohumusa palīdzību šī problēma tiek atrisināta pilnībā. Jāsagatavo uzlējums augu lapu piebarošanai. 1L biohumusa ieber spainī un atšķaida ar 8 L silta ūdens, diennakti atstāj gaišā vietā. Vismaz trīs reizes jāsamaisa.

Šķidrumā būs ne tikai visi barojošie elementi, bet arī fotosintezējošie mikroelementi, kas baros augus ar fotosintēzes produktiem. Barošanas biežums - atkarībā no siltumnīcas apgaismojuma, bet ne retāk kā 1 reizi septiņās dienās.
Komentāri (0)  |  2012-09-04 18:18  |  Skatīts: 11609x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ